Ubisoft’un, daha önce duyurulan Ghost Recon Frontline ve Splinter Cell VR da dahil olmak üzere, geliştirilmekte olan birkaç oyunu iptal ettiği bildirildi.

Yayıncı, iptalleri Avatar: Frontiers of Pandora’nın gecikmesini ortaya çıkaran aynı kazanç raporunun bir parçası olan bir yatırımcı çağrısında duyurdu. Ghost Recon Frontline, geçen Ekim ayında tanıtılan franchise’ın bir battle royale oyunuydu. 100’den fazla oyuncu maçıyla övündü ve Ubisoft’un bir sonraki büyük canlı hizmet unvanı olarak konumlandırıldı. Hiçbir zaman geçemeyen planlı bir kapalı beta dışında, Frontline’ın hiçbir zaman bir çıkış penceresi olmadı ve oyun, daha geleneksel bir Ghost Recon deneyimi isteyen hayranlar tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Splinter Cell VR, Eylül 2020’de ortaya çıktı ve sanal gerçeklik için sıfırdan yapılmış yepyeni bir Splinter Cell oyunu olacaktı. Oyun o zamandan beri pek bir dikizleme yapmamıştı. Bununla birlikte ortaya çıkan Assassin’s Creed VR, yine de oluyor gibi görünüyor.

Ubisoft CFO’su Frederick Duguet yatırımcılara bu oyunların ve duyurulan iki projenin iptal edilmesinin “en büyük geliştirme fırsatlarımıza daha da fazla odaklanmak” için bir maliyet düşürücü önlem olduğunu söyledi.

Bu iptaller hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.