Piyasada neredeyse iki yıl kaldıktan sonra Meta, Quest 2 VR kulaklığının fiyatını resmi olarak artırıyor 100 dolara kadar.

1 Ağustos’tan itibaren, Meta Quest 2 için 128 GB depolama yapılandırması 399,99 ABD Dolarına (önceden 299 ABD Doları), 256 GB modeli ise şimdi 499,99 ABD Dolarına mal olacak. Meta ayrıca 1 Ağustos’tan 31 Aralık’a kadar Quest 2 satın alanların Beat Sabre’ın ücretsiz bir dijital kopyasını alacağını doğruladı.

Şu an için Meta Quest 2 şu anki fiyatıyla çok sayıda perakendecide satılmaktadır (bkz. Amazon / En iyi satın alım).

Meta, fiyat artışının nedenlerinden biri olarak enflasyonu belirtiyor, “[T]Ürünlerimizi üretme ve gönderme maliyetleri artıyor,” dedi Meta yeni bir blog yazısı. Quest 2’nin fiyatını ayarlayarak, VR endüstrisini yeni zirvelere taşıyan çığır açan araştırmalara ve yeni ürün geliştirmeye yaptığımız yatırımı büyütmeye devam edebiliriz.”

Oculus Görevi 2

Meta ayrıca, Project Cambria’yı bu yıl içinde başlatmayı planladığını ve şirketin gelecekte “yeni nesil Meta Quest” yayınlamayı planladığını belirterek, “iddialı VR donanım yol haritasını” da paylaştı.

Yine de Meta, 100 dolarlık fiyat artışına rağmen Quest 2’nin piyasadaki “en uygun fiyatlı VR kulaklığı olmaya devam ettiğini” belirtti. Ghostbusters VR, Between Us VR ve NFL Pro Era gibi merakla beklenen oyunların Quest 2’ye geldiğinin lanse edilmesi. Bununla birlikte, bu başlıkların da geleceğini belirtmek önemlidir. başka Merakla beklenen PSVR2 gibi VR kulaklıklar.

Meta, çalışması için bir oyun bilgisayarı veya konsol gerektirmeyen bir VR oyun kulaklığı olma avantajına sahip olsa da ve platformuna özel birkaç oyunu var, özellikle de Resident Evil 4 VR.

Önümüzdeki ay Meta, Quest 2 sahiplerinin kulaklığı kullanmak için bir Facebook hesabı kullanmasını gerektirmeyen yeni bir hesap sistemi sunmaya başlayacak.

Taylor, IGN’de Yardımcı Teknik Editördür. Onu Twitter’da takip edebilirsiniz @TayNixster.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.