Glyph

Glyph Torrent

Glyph torrent oyun indir

Glyph Oyun Açıklaması

Giriş

Öncelikle oyunun türü ile başlayalım. Glyph, 3D Platform türünde bir oyun. Oyunun yapımcıları, oyunu “renkli ve atmosferik 3D platform” şeklinde tanımlamış. Bence çok güzel bir tanımlama olmuş çünkü oyun gerçekten renkli ve atmosferik. Platformların arasında süzülürken arkadaki Antik Mısır temalı manzara oyuna derinlik katıyor. Her bölümdeki farklı yapılar, farklı mekanikler, farklı renkler ve onlarca kozmetik de oyunu canlı kılıyor.

Oynanış

Oynanış için çelişkili bir oyun diyebilirim. Oyun aslında çok basit ama aynı zamanda da karışık. Oyun, oyuncuyu gerçekten zorluyor ama bir taraftan da rahatlatıyor. Bayılarak övdüğüm oyunlar bile beni bazen oynanış olarak tatmin edemiyorken bu oyunun fiziğine ve mekaniklerine hayran kaldım. Oynadığımız karakterin top şeklinde hareketi olsun kanatlarını açtığımızda süzülmesi olsun hepsi müthiş. Tatmin demişken oyunu güzel yapan şeylerden birisi de verdiği tatmin hissi. O zor bölümleri geçtikten sonra oyun sizi bir şeyler başarmışsınız gibi hissettiriyor. Çünkü gerçekten bir şeyler başarmış oluyorsunuz. Sanırım beni oyuna bağlayan şeylerin başında da bu tatmin ve başarma hissi geliyor. Oyunu yaklaşık 1 haftadır oynuyorum ve gerçekten başından zor kalkıyorum diyebilirim, beni o derece kendisine çekmeyi başardı.

Son sözler

Bu yılın başlarında ALTF4 isimli bir oyun yayınlanmıştı ve tüm yayıncılar oynadığı için bir anda popüler olmuştu. Oyunun tek numarası kötü fiziği ve mekanikleriyle oyuncuyu deli etmesiydi. Öldüğünüzde o uzun ve tek bölümü en baştan başlıyorsunuz. Glyph de kısmen böyle denebilir ama amaçları farklı. Glyph zor olmasına rağmen oyuncuyu eğlendirmeyi ve ona bir şeyleri başartmayı hedefliyor. Ölünce bölümün başına atıyor ama bölümleri kısa tutarak bunu telafi ediyor. Arada sinir etse de saç baş yoldurmuyor sizi tekrar denemeye itiyor. Oyundaki boss fight için yarım saatimi belki de daha fazlasını harcadım ama bunun her dakikasından keyif aldım. Her ölüm sonrasında kendimi bir adım ileri taşıdım. Öle öle oynamayı ve mekanikleri öğrendim. Bir yerden sonra topu en ufak platformlara bile denk getirmeye başladım çünkü artık oyunun fiziklerine hakim olmuştum. Boss fight da bu hakimiyeti test eden son aşama oluyor ve oyun sonu canavarını yendiğinizde; oyunu bitirme hissiyle beraber, bir rahatlama, bir tatmin, bir başarma hissi de yaşıyorsunuz.

*Steam yorumlarından alınmıştır

Glyph Torrent İndir


Glyph Sistem Gereksinimleri

Minimum: İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 or newer
İşlemci: Intel Core i5 4590 or AMD FX 8350 or greater
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 (AMD Radeon R9 290)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Any
Önerilen: İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i7 4790K
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 (AMD Radeon R9 290)
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan
Ses Kartı: Any


Resim ve Videolar

Glyph torrent oyun
Glyph torrent oyun
Glyph torrent oyun


Glyph İndirme Linkleri

HATIRLATMA

Bu oyun tanıtım amaçlı sunulmuştur, oyunların devamını sağlamak ve geliştiriciye destek olmak istiyorsanız lütfen oyunu satın alın.
Oyunu satın almak için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir