EVO 2022’de PlayStation, oyunculara ne tür NFT’ler satın almak isteyebileceklerini bir anket aracılığıyla soruyor.

Twitter’da snorlaxownz kullanıcısı, PlayStation’dan aldıkları bir anketin ekran görüntüsünü yayınladı, “Aşağıdaki NFT/Dijital Koleksiyon Öğelerinden hangisini satın almakla en çok ilgilenirdiniz?” Cevaplar arasında EVO markalı koleksiyonlar, favori müzik sanatçıları, favori espor oyuncuları ve takımları, PlayStation öğeleri ve favori oyun karakterleri yer alıyor.

IGN, anketi EVO’da bizzat doğruladı ve en azından PlayStation’ın etkinlikte NFT’lere yönelik kullanıcı ilgisini ölçtüğünü öne sürdü.

PlayStation daha önce NFT’leri ele aldı. Geçen ay Sony, oyuncuların ikonik karakterlerinin figürleri gibi dijital koleksiyonlar kazanmalarını sağlayan yeni bir PlayStation Stars sadakat programı başlattı. Ancak Sony, programdaki bu dijital koleksiyonların herhangi bir blok zinciri teknolojisi kullanmadıkları için NFT olmadığını açıkladı.

Niko Partners analisti Daniel Ahmad EVO’daki bu anketin PlayStation Stars programıyla ilgili değildir ve “dijital koleksiyon ürünleri” teriminin yalnızca NFT’ler ile genellikle birbirinin yerine kullanılan bir terimdir.

Oyun endüstrisi NFT’lere karşı vokal olmuştur. Valve gibi büyük oyuncular NFT’leri Steam’den yasakladı ve Xbox’tan Phil Spencer, NFT’lerin mevcut yinelemelerinde yaratıcı olmaktan çok sömürücü olduğunu söylüyor. Ancak Square Enix gibi diğer şirketler onları benimsemeye başladı. Square Enix kısa süre önce NFT olarak işlev gören bir Final Fantasy VII Cloud figürü satmaya başladı.

PlayStation geçen yıl EVO’yu satın aldı. PlayStation Stars programında bunlara sahip olmadığı için Sony’nin NFT’lere karşı nasıl bir tavır aldığı belli değil. Ancak, EVO’daki bu anket, bunların hala değerlendirme aşamasında olabileceğini ima ediyor.

George Yang, IGN için serbest yazardır. Onu Twitter’da takip edebilirsiniz @yinyangfooey

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.