Dün AMD, resmi YouTube videosuna, kullanıcıların arka plan gürültüsünü filtrelemesine olanak tanıyan “Ses Bastırma” adlı yeni bir özelliği ortaya çıkaran bir video yükledi. Tom’un Donanım raporları.

Sızdırılan fragman, AMD Gürültü Bastırma’nın kullanıcılara hem gelen hem de giden mikrofon sesinden arka plan gürültüsünü filtreleyecek “iki yönlü gürültü azaltma” sağlamak için “gerçek zamanlı derin öğrenme algoritması” kullanacağını belirtiyor. Video ayrıca Gürültü Bastırma’nın AMD Adrenalin sürücüsündeki Ses ve Video Sekmesinde bulunan yeni bir ayar olacağını gösteriyor. AMD o zamandan beri fragmanı YouTube kanalından kaldırdıYine de Reddit kullanıcısı u/zenobian fragmanı indirmeyi ve AMD alt dizininde yayınlamayı başardı.

MSI RX 6950 XT Gaming X Trio – Fotoğraflar

AMD Gürültü Bastırma kulağa ilginç geliyor ve konsept bana şunu hatırlatıyor: Nvidia’nın RTX Sesi. 2020’nin başlarında piyasaya sürülen bu beta yazılımı, Nvidia grafik kartı sahiplerinin, çoğu AI kullanarak arka plan gürültüsünün. RTX adında iken, RTX Voice’un yamalı sürümü GTX 1060 gibi daha eski kartları destekler, ancak RTX olmayan bir kart kullanırsanız kilometreniz değişir. Nvidia daha sonra bu özelliği adı verilen bir uygulamaya dahil edecekti. YayınEylül 2020’de başlatılan ve bir RTX GPU gerektiren .

AMD, IGN’nin yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Taylor, IGN’de Yardımcı Teknik Editördür. Onu Twitter’da takip edebilirsiniz @TayNixster.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.