Activision Blizzard çalışanı cinsiyet eşitsizliğini protesto etmek için ofisin dışında duruyor.

Fotoğraf: CWA

Activision Blizzard çalışanları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kürtaj haklarının kaybından etkilenen personel için koruma talep etmek için bugün işlerinden ayrıldı. Grevler Kaliforniya, Teksas, Minnesota ve New York’taki stüdyoları etkiledi.

Daha İyi Bir ABK (Amerika İletişim İşçileri altında örgütlenmiştir) talep bildirisi yayınladı İşverenleri Activision Blizzard’a yönelik, ayrımcı eyaletlerde çalışanlar için yer değiştirme yardımı, yer değiştirmeler için yaşam maliyeti ayarlamaları ve çalışanların sağlık planlarında garantili kürtaj erişimi. Cinsel taciz denetimlerinde çalışanlar da dahil olmak üzere uzaktan çalışmayı seçme hakkı ve şirketin aşağıdaki gibi bir işçi tarafsızlığı sözleşmesi imzalaması gibi taleplerden bazıları daha geniş anlamda işçi haklarıyla ilgilidir. Microsoft.

Göre Washington Post, makalenin yazıldığı sırada 450 çalışan greve katılmıştı. Bazıları şahsen katılırken, diğerleri sanal olarak katıldı Zoom’da. Irvine belediye başkanı Farrah Han ve Kongre Üyesi’nden bir temsilci Katie Porter‘ın ofisi de grevi desteklemek için geldi. “[We are] Kadın işçilerin sürekli tacizle karşı karşıya kaldığı ve çalışma koşullarının iyileşmediği Blizzard’da çalışanlarımızı desteklemek,” Khan tweetlendi. “Microsoft’un daha iyisini yapacağı umuduyla bu, gelecek yıl boyunca devam edemez.”

Activision Blizzard çalışanları için taşınma özellikle önemli bir konu çünkü şirketin Austin, TX’de bir yeri var. Teksas, yakında olacak bir tetikleyici hukuk devletidir. kriminalize etmek kürtaj yapanlar. Diğer teknoloji ve oyun şirketlerindeki çalışanlar da Teksas dışında çalışanlar için (örneğin, ZeniMax ve Nvidia).

Şu anda yayıncının işçilerin taleplerine cevap vermeyi düşünüp düşünmediğine dair bir bilgi yok. Kotaku CWA’ya ulaştı ancak yayınlandığı tarihte bir yanıt alamadı. Activision Blizzard için bir sözcü sağladı Kotaku aşağıdaki ifadeyle:

Çalışanlarımızın görüş ve değerlerini misilleme korkusu olmadan güvenli ve sorumlu bir şekilde ifade etme hakkını destekleriz. Bunu herkese açık veya gizli olarak yapabilmelerinin birçok yolu vardır.

Liderlik ekibimiz, çalışmak için en iyi yer olmamızı sağlamaya odaklanmaya devam ediyor. Buna şirket genelinde cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve her çalışan için üreme ve diğer sağlık hizmetlerine kapsamlı erişim dahildir.

Bildiri, özellikle grevin talep listesini doğrudan ele almıyor. Bungie gibi diğer oyun şirketleri söz “Yaşadıkları yerde ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerine erişemeyen” çalışanların seyahat masraflarını karşılamak. Oyun geliştirme stüdyosu Belirli Affinity taşınma masraflarını ödemeyi teklif etti “Temel bakıma” erişemeyen çalışanlar için. Dolayısıyla grev organizatörlerinin talepleri için bir endüstri emsali var. İle büyük başarı Görev çağrısı franchise Geçen yıl Activision Blizzard, çalışanlarına bu avantajları sağlayacak kaynaklara kesinlikle sahip.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.